Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A kormánypárti sajtó nem titkolja, ellenben helyesli, hogy a kormánytöbbség politikai okokból diszkriminál vallási közösségeket.
„Metodista világegyház nem létezik. Van egy nemzetközi tagságú egyház, melybe a világ 75 millió metodistájából mintegy 11 millió tartozik, és van a Metodista Világtanács, amelybe az a metodista közösség lép be, amelyik akar, s egyáltalán nem mindegyik akar. Ennek nem tagjai például azok a magyarországi közösségek, a Názáreti Egyház és az Üdvhadsereg Szabadegyház sem, melyet a Magyar Metodista Egyház is metodistaként, vagyis Wesley követőiként tart számon, azért alkotta meg velük a Wesley Egyházi Szövetséget.
A kormánytöbbség által elismert és el nem ismert metodisták között egyetlen lényeges különbség van. Az elismertek a kádári diktatúra kollaboránsai, az el nem ismertek pedig a diktatúra ellenfelei és üldözöttei voltak. 1974-ben a metodisták nagy többsége a legnagyobb metodista gyülekezet vezetőjét, Iványi Tibort kívánta az egyház élére, az Állami Egyházügyi Hivatal és a Szabadegyházak Tanácsának élén álló káder pedig egy a diktatúra számára megbízható személyt.
Az egyház belső szabályzatának felrúgásával hivatalba helyezték a maguk emberét (aki néhány évvel ezelőtt megkapta »kiváló egyházszervezői munkájáért« a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét), Iványi Tibort pedig állásvesztésre ítélték. Sorban elbocsátották, kilakoltatták, büntetőperekben a gyülekezeti joggal való visszaélés vádjával felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a hatalmi diktátummal szembeszegülő lelkészeket; gyülekezeteiket megfosztották imatermeiktől. Volt olyan gyülekezet, mely éveken át a szabad ég alatt tisztelte az Istent. Sokszor megtagadták a kollaboráns egyházból kivált metodisták bejegyzését, míg végül 1981-ben, hétévnyi küzdelem után a MET megszerezte az egyházi státuszt. Ez most nem fog addig tartani. Hol lesz már hét év múlva ez a törvény?”